Zcela pravdivě o tělesné výchově...

Kontakt

IMG_7522_33"výchova znamená pochopení, že v životě existuje i něco jiného než strach a prospěch" (Prof. J. Patočka)   

jurgen@telak.cz    (jinak taky Jirka, Šaky, Dedé, Ashok, atd...)     Více o mě zde:       

 

Co mne vede k přesvědčení, že Vám mohu pomoci?

 

  • "Osobní rozvoj" a "trénink hlavy" mě přesvědčil na vlastních výsledcích, že neexistuje dobrá nebo špatná, ale pouze trénovaná a netrénovaná paměť a myšlení = mým koučem je světová vedoucí osobnost v brain-developmentu: Jim Kwik a snažím se současně zapracovat i myšlenky osobností jako Jan Mühlfeit, Marian Jelínek, James Clear nebo Pavel Moric.
  • Moje životní zkušenosti = různá sociální prostředí, formy i stupně výkonu práce, život v USA, pracovní vyhoření, brutální zkušenost s rozvodem i následný strmý růst životní spokojenosti, potíže syna ve škole i celková znalost školního prostředí... Toho všeho chci využít, abych co nejlépe pomohl na Vaší cestě za úspěchem a pomohl nastartovat správnou cestu šťastného a plně využitého života i Vašim dětem = to je skvělý dárek!
  • Z Fakulty Splněných Snů (FSpS MU Brno) a akademie v psychologii sportovního výkonu mám základ teoreticko-praktický v podobě titulu-magor, ale když to člověka baví, odnese si mnohem víc (já si odnesl to nejcennější v pedagogice a psychologii)
  • Mentální trénink, který považuji za nejlepší "nakopávač" osobního rozvoje prostřednictvím vlastních uvědomění mne, kromě jiného, naučil poslouchat a nehodnotit (Kdokoli mě může něco naučit)
  • Snažím se záměrně o pozitivní přístup, jsem paidotrop (nejde mi o správné provedení za každou cenu, jde mi o FLOW => radost), jsem přesvědčen, že "chyba je kámoš", která mi umožní efektivně se naučit téměř cokoli (proto chyby netrestám)... a u všech položek, které Vám zde nabízím jsem několik let čerpal teoretické a praktické zkušenosti 
  • Jsem učitel, který se rád učí i od svých studentů. Uvědomuji si nutnost zpětné vazby, protože bez ní nedochází k růstu správným směrem => pokora a fair play ve vztahu ke studentům mi přinesla tuto zpětnou vazbu: zde

 

Také cítím, že je mojí povinností informovat, že tělák je předmět velmi důležitý, zejména pro svůj potenciál pozitivně ovlivňovat zdravotní stav celé naší populace (fyzický i psychický). Z mého pohledu je však tento potenciál v rámci českého školství využit zoufale málo a důsledkem je postupné zhoršování zdravotní způsobilosti mladých lidí. Proto existuje tento web, kde prezentuji svoje názory podložené selskou logikou, objektivními fakty a výzkumy.

Současně nabízím řešení pro klienty, kteří by rádi podstatně zefektivnili svůj způsob a tím i výsledky učení a též pro ty co pochopili, že pohyb je základem šťastného života, nikoli sezení - říká se, že v dopadech na člověka je sezení horší než kouření.

Aktuálně se v roli učitele snažím sdělit mladým lidem, že sezení na zadku je skutečná hrozba pro zdraví a také to, že zeměpis v životě využít lze. Pokud budou lidé tak často jako dnes sedět již v dětském a dospívajícím věku, velmi pravděpodobně a rychle se stanou pacienty což bude pro společnost velmi drahé. Není pak úplně podstatné, jestli to bude páteř, trávicí trakt, srdce nebo třeba funkční sterilita, apod. 

Bohatší životní zkušenosti (ideálně i z cizích zemí), vytváří základ DOBRÉHO EDUKÁTORA = ne pouze ukončení VŠ pedagogického směru a o dosažení tohoto "titulu" se aktivně snažím. Po zjištění, že tělák je vskutku hluboce podceněný předmět a téměř nikdo nevěnuje pozornost jeho důležitosti ani možnostem, se chci pokusit změnit tento stav uvnitř školského systému - jako učitel, ale i v rámci své podnikatelské činnosti, kde vlastně nabízím štěstí = individuální péči, moderní metody, pozitivní přístup, sebeuvědomění, dobrý pocit z vlastního progresu => viditelné výsledky za dostupné ceny. Mám co nabídnout téměř každému, tak mrkni SEM.

 

whatsgoingon

...a co ještě tady chceme dokázat??

 

1. Podpořit dobré jméno Tělesné Výchovy a informovat o její nezbytnosti (zvláště v dnešní sedavé době)

Rádi bychom vrátili těláku (tělocviku, tělesné výchově a vůbec vzdělávací oblasti člověk a zdraví) poněkud zašlou slávu ... Chceme Vám sdělit, které velmi podstatné úkoly tělák musí řešit, protože nikdo jiný než my to nejspíš NEUDĚLÁ a budeme rádi, když si necháte doporučit různé pohybové aktivity, které povedou ke zlepšení Vašeho zdraví. Pro účely zlepšení zdraví slouží nejen informace a doporučení, týkající se sedavého způsobu života, ale též skvěle fungující NEkuřácký program. Rádi bychom vysvětlili, proč jsou současné úvahy nad třetí hodinou TV v týdnu liché a co by pomohlo podle nás mnohem víc - analýza zde (str.56-65).

2. Doporučit weby s kvalitním obsahem a prozákaznicky orientované e-shopy k Vašim spokojeným nákupům

Také bychom rádi, kdybyste se naším prostřednictvím dozvěděli o místech, kde se něco opravdu dobře naučíte nebo koupíte vše na sport - tedy do tělocvičny, do přírody, k hodinám tělesné výchovy,... nebo jedete-li na školní kurz a potřebujete nové lyže, prkno nebo kolo. Bloudíte, ztrácíte čas na internetu a nevíte, jestli jste vybrali správný a důvěryhodný obchod nebo e-shop? Tak my jsme za Vás obchody a e-shopy odzkoušeli, sledujeme po očku stále, zda neslevili z nejvyšší kvality poskytovaných služeb a nabízíme Vám tyto partnery jako ověřené, které Vám můžeme s klidem v srdci doporučit a které najdete pod záložkou "partneři".

3. Podpořit české producenty

Na těchto stránkách najdete významné české výrobce, kteří jsou kvalitativně na úrovni absolutní světové špičky.... lidé v ČR si mnohdy myslí (nevím proč, jedná se asi o nějaký rudiment z dob komunismu), že zahraniční značky jsou lepší než ty české. Tyto naše jsou ovšem, na rozdíl od výroby v "rozvojových" zemích, vyrobené s hrdostí a ne s odporem k zahraniční korporaci, která své pracovníky doslova sdírá z kůže. U výrobců, které zde podporujeme, můžete počítat nejen se spravedlivým zacházením se zaměstnanci, ale zejména s použitím nejkvalitnějších a nejmodernějších materiálů, abyste se Vy sami přesvědčili, že v naší zemi "zlaté české ručičky" stále ještě nevymřeli. Na tyto prvky - na kvalitu, naše vlastní schopnosti a víru, že to tady ještě půjde dát někdy do pořádku - se chceme zaměřit a proto naleznete zde odkazy přímo na ověřené české značky. Od nás se jednoduše VŽDY dostanete přímo ke kvalitě!

4. Vytvořit protiváhu plebejcům, zadupávájící morálku a vyšší úroveň společnosti ČR do vlastního tělesného odpadu

Opravdu moc nám vadí to, co se v současnosti děje s naší malou a krásnou republikou, kdy se ke korytu se splašky moci dostala nekompromisní parta, kterou evidentně nezastaví ani vlastní temná minulost. Čím dál více se tak představitelé moci blíží úrovni hmyzu, jenž "kdesi na svém mrchovišti s rejdivou lačností popolézá, hlasitě a nelibozvučně bzuče na způsob velikých nečistých much" a slintá nad svou mocí ještě více než všechna bezskrupulózní hovada předcházející, jejichž hlavní zbraní k boji je sprostá lež.

Proto se chceme touto cestou bít za slušnější a morálnější společnost v ČR (od tělocvikáře se mimo jiné i očekává, že seznámí studenty s problematikou fair play) => budete-li se vyjadřovat v diskusích ke článkům, na našem Fcbku i v dalších komunikačních kanálech věcně a především slušně, je Váš názor (ať je jakýkoli) vítán a budeme s Vámi rádi diskutovat o všech možných tématech. Návštěvníkům, kteří pojem "slušnost" nevnímají vůbec a nebo jej naopak vnímají, ale je jim jednoduše cizí, bychom rádi nabídli místo diskusí nejprve pomocnou ruku v doporučeních v rámci jednotlivých pohybových aktivit - prožitek (flow) z pohybu nebo třeba vyplavený adrenalin či endorfin snad v jejich mozku vytvoří nové vzorce vidění světa, kde bude mít více místa pochopení, logika a snaha o pozitivní výsledek místo msti, závisti a podlosti.

5. Podpořit odvážné lidi, kteří (dle objektivních zjištění) bojují se šmejdy a prodejnými panáky      ...a také ukázat všem ty nejhorší hovada jako odstrašující příklad

ZDE (B7)     ZDE (voda)     ZDE (synek)     ZDE (Limba)     ZDE (Otík)     ZDE (tělocvikář)     ZDE (Vojtíšek)     ZDE... 

...máte nějaké další usvědčené hovado? tak sem s ním (kromě hochů z brněnské Bohémy z pořadu "Ano, šéfe", prosím = z těch už národ zvracel dost)

...stačí, když budeme všichni přemýšlet v souvislostech a nepapouškovat jen stupidní hesla manipulátorů, jako např. "havloid", atp. - z tohoto a podobných "pojmů" dýchá čirá hloupost.