Zcela pravdivě o tělesné výchově...

Kontakty

 Obsah a veškeré aktivity tohoto webu dělám po práci (a když zrovna sedím u pc), bohužel tedy nemohu reagovat na vaše mejly a sociální žduchance ihned...diky za pochopení :)         

jurgen@telak.cz    

                                                                    Aktivní pohyb => šťastný život ! 

Tělovýchovnou fakultu MU jsem dostudoval později - dokončit studium téměř ve 40 letech je důkazem, že jde všechno. Studovat jsem tuto školu chtěl, bavilo mě to moc, lidi super, akce a kurzy perfektní......, ale jít učit jsem nechtěl. Studovat 5 let a pak dosáhnout učitelské "prestiže"? (ti, kteří chtějí být v životě úspěšní v českých školách moc neučí, bohužel = viz tělocvikář Jašek). Přerušil jsem školu po Bc. státnicích a začal pracovat u firmy, která měla z mého tehdejšího pohledu fakt super produkt a já si myslel, že svojí prací zachráním svět - tedy hlavně svojí urputnou pílí a přesvědčením, že kravata mi pomůže ke štěstí v životě. Nestalo se...syndrom vyhoření byl naopak reálným výsledkem už po roce a půl a pak už se to jen zhoršovalo i tím, jak v mé hlavě rezonoval "Goťákův" song o tom, že všechno musím zvládnout sám! Taková blbost = teď už dobře vím, že je to zcela nefunkční, ovšem stále velmi rozšířená mantra mnoha lidí! Oči mi byly otevřeny úplně v průběhu rozvodu, kdy jsem nejen pochopil mnohé z mezilidských vztahů, ale tenhle odpudivý proces mi též umožnil poučení a nápravu několika hloupých životních chyb, kterých jsem se dopustil pouze díky svému nevhodnému mentálnímu nastavení. Ano, teď už vím, že JE MOŽNÉ toto nastavení měnit.

Hlavním motivem k dokončení mého pedagogického vzdělání byly synovy potíže ve škole, nikoli vlastnictví titulu. Chtěl jsem mu pomoct jinak než za něj dělat úkoly, aby měl (moje) jedničky. Institucí byl komplexně ujišťován o nedokonalosti tak dlouho, až uvěřil, čímž byl téměř úplně zbaven sebevědomí, motivace ke studiu i štěstí ze života. Toto nemilé uvědomění mne vedlo k hloubkovému stylu studia na VŠ, samostudiu aplikované psychologie a pedagogiky, pozitivní psychologie, neverbální komunikace, leadershipu, mentálního koučinku, apod.. Zkrátka: osobnímu rozvoji na základě znalosti vlastních silných a slabých stránek a také tomu, co mě baví a naplňuje.

Aktuálně se snažím sdělit co největšímu počtu mladých lidí v roli učitele, že sezení na zadku je skutečná hrozba pro zdraví. Pokud budou lidi, tak často jako dnes, sedět již v dětském a dospívajícím věku, tak se velmi pravděpodobně a rychle stanou pacienty a bude to drahé - i pro společnost! Není pak úplně podstatné, jestli to bude páteř, trávicí trakt, srdce nebo třeba funkční sterilita, apod. 

Bohatší životní zkušenosti (ideálně i z cizích zemí), vytváří základ DOBRÉHO EDUKÁTORA = ne pouze ukončení VŠ pedagogického směru a o dosažení tohoto "titulu" se teď aktivně snažím. Po zjištění, že tělák je vskutku hluboce podceněný předmět a téměř nikdo nevěnuje pozornost jeho důležitosti ani možnostem, se chci pokusit změnit tento stav uvnitř školského systému - jako učitel, ale i v rámci své podnikatelské činnosti, kde nabízím individuální péči, moderní metody, pozitivní přístup, sebeuvědomění, dobrý pocit z vlastního progresu => viditelné výsledky za dostupné ceny.

  • Co nejvíc lidí chci přimět k přemýšlení nad možnými pozitivními efekty důležitých témat, jako je hodnocení učitelů.
  • Rád pomůžu dětem i dospělým, kteří se chtějí v čemkoli zdokonalit, ale nemají zatím správnou metodu, selhává odhodlání, časově to nevychází, nevěří že něco dokážou,... (prostě rádi byste, ale...) smile
  • Svým studentům i klientům předávám znalosti o důsledcích dlouhodobého sezení na lidský organismus a přidávám i řešení (aktivně se též připravuji na dobu, kdy degenerativní změny v důsledku sezení budou významně rozšířenější než dnes a budu se věnovat více zdravotní tělesné výchově)
  • Nezaměřuji se pouze na tělesné cvičení, důležitým aspektem komplexního rozvoje je psychické nastavení a procesy "v hlavě"
  • Prostřednictvím mentálního koučingu pracuji na svém osobním rozvoji, formuje mne zejména pozitivní psychologie, snažím se o lepší komunikační dovednosti - nejen u mých studentů ale i u sebe...
  • Poslouchám (a skutečně slyším) co říkáte - domnívám se, že učitel musí umět poslouchat  ...a ne jen sám sebe

 

 

whatsgoingon

...a dál??

 

1. Podpořit dobré jméno Tělesné Výchovy a informovat o její nezbytnosti (zvláště v dnešní sedavé době)

Rádi bychom vrátili těláku (tělocviku, tělesné výchově a vůbec vzdělávací oblasti člověk a zdraví) poněkud zašlou slávu ... Chceme Vám sdělit, které velmi podstatné úkoly tělák musí řešit, protože nikdo jiný než my to nejspíš NEUDĚLÁ a budeme rádi, když si necháte doporučit různé pohybové aktivity, které povedou ke zlepšení Vašeho zdraví. Pro účely zlepšení zdraví slouží nejen informace a doporučení, týkající se sedavého způsobu života, ale též skvěle fungující NEkuřácký program. Rádi bychom vysvětlili, proč jsou současné úvahy nad třetí hodinou TV v týdnu liché a co by pomohlo podle nás mnohem víc - analýza zde (str.56-65).

2. Doporučit weby s kvalitním obsahem a prozákaznicky orientované e-shopy k Vašim spokojeným nákupům

Také bychom rádi, kdybyste se naším prostřednictvím dozvěděli o místech, kde se něco opravdu dobře naučíte nebo koupíte vše na sport - tedy do tělocvičny, do přírody, k hodinám tělesné výchovy,... nebo jedete-li na školní kurz a potřebujete nové lyže, prkno nebo kolo. Bloudíte, ztrácíte čas na internetu a nevíte, jestli jste vybrali správný a důvěryhodný obchod nebo e-shop? Tak my jsme za Vás obchody a e-shopy odzkoušeli, sledujeme po očku stále, zda neslevili z nejvyšší kvality poskytovaných služeb a nabízíme Vám tyto partnery jako ověřené, které Vám můžeme s klidem v srdci doporučit a které najdete pod záložkou "partneři".

3. Podpořit české producenty

Na těchto stránkách najdete významné české výrobce, kteří jsou kvalitativně na úrovni absolutní světové špičky.... lidé v ČR si mnohdy myslí (nevím proč, jedná se asi o nějaký rudiment z dob komunismu), že zahraniční značky jsou lepší než ty české. Tyto naše jsou ovšem, na rozdíl od výroby v "rozvojových" zemích, vyrobené s hrdostí a ne s odporem k zahraniční korporaci, která své pracovníky doslova sdírá z kůže. U výrobců, které zde podporujeme, můžete počítat nejen se spravedlivým zacházením se zaměstnanci, ale zejména s použitím nejkvalitnějších a nejmodernějších materiálů, abyste se Vy sami přesvědčili, že v naší zemi "zlaté české ručičky" stále ještě nevymřeli. Na tyto prvky - na kvalitu, naše vlastní schopnosti a víru, že to tady ještě půjde dát někdy do pořádku - se chceme zaměřit a proto naleznete zde odkazy přímo na ověřené české značky. Od nás se jednoduše VŽDY dostanete přímo ke kvalitě!

4. Vytvořit protiváhu plebejcům, zadupávájící morálku a vyšší úroveň společnosti ČR do vlastního tělesného odpadu

Opravdu moc nám vadí to, co se v současnosti děje s naší malou a krásnou republikou, kdy se ke korytu se splašky moci dostala nekompromisní parta, kterou evidentně nezastaví ani vlastní temná minulost. Čím dál více se tak představitelé moci blíží úrovni hmyzu, jenž "kdesi na svém mrchovišti s rejdivou lačností popolézá, hlasitě a nelibozvučně bzuče na způsob velikých nečistých much" a slintá nad svou mocí ještě více než všechna bezskrupulózní hovada předcházející, jejichž hlavní zbraní k boji je sprostá lež.

Proto se chceme touto cestou bít za slušnější a morálnější společnost v ČR (od tělocvikáře se mimo jiné i očekává, že seznámí studenty s problematikou fair play) => budete-li se vyjadřovat v diskusích ke článkům, na našem Fcbku i v dalších komunikačních kanálech věcně a především slušně, je Váš názor (ať je jakýkoli) vítán a budeme s Vámi rádi diskutovat o všech možných tématech. Návštěvníkům, kteří pojem "slušnost" nevnímají vůbec a nebo jej naopak vnímají, ale je jim jednoduše cizí, bychom rádi nabídli místo diskusí nejprve pomocnou ruku v doporučeních v rámci jednotlivých pohybových aktivit - prožitek (flow) z pohybu nebo třeba vyplavený adrenalin či endorfin snad v jejich mozku vytvoří nové vzorce vidění světa, kde bude mít více místa pochopení, logika a snaha o pozitivní výsledek místo msti, závisti a podlosti.

5. Podpořit odvážné lidi, kteří (dle objektivních zjištění) bojují se šmejdy a prodejnými panáky      ...a také ukázat všem ty nejhorší hovada jako odstrašující příklad

ZDE (B7)     ZDE (voda)     ZDE (synek)     ZDE (Limba)     ZDE (Otík)     ZDE (tělocvikář)     ZDE (Vojtíšek)     ZDE... 

...máte nějaké další usvědčené hovado? tak sem s ním (kromě hochů z brněnské Bohémy z pořadu "Ano, šéfe", prosím = z těch už národ zvracel dost)

...stačí, když budeme všichni přemýšlet v souvislostech a nepapouškovat jen stupidní hesla manipulátorů, jako např. "havloid", atp. - z tohoto a podobných "pojmů" dýchá čirá hloupost.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.