Nejen o tělesné výchově...

Soutěž - nejlepší ročníkový projekt

 

BEST GEOGRAPHY BEAST 

!!! Soutěž o NEJLEPŠÍ video !!!

--------------------------------------------------

NOVÉ INFO:

Pěkné video partnera naší soutěže pro Vaši inspiraci najdete přímo TADY. V které zemi se video točilo, byli jste tam??

*** Vaše bestiální projekty budu vybírat tak, že si je v pátek 5.6.2020 stáhnu do PC z Vašeho flash disku (bez virů). Flešku mi přineste, prosím, osobně do parčíku k hlavnímu vchodu naší školy (společně se "štábnokulturním" sešitem, do kterého jen mrknu a dám - pokud možno - hezkou známku). Budu průběžně desinfikován, nemějte obavy... ;)

Třídy a časy, abychom se neslezli najednou v příliš velké skupině:

6.A - 9:00 - 9:15, 6.B - 9:15 - 9:30

7. - 9:30 - 10:00

8. - 10:00 - 10:30

9. - 10:30 - 11:00

--------------------------------------------------

Zadání:

VYTVOŘ VIDEO  (z celého II. pololetí nebo i celého roku = povinné pro všechny na 2. stupni)

Pravděpodobně se už v letošním školním roce naživo nepotkáme, bohužel (pokud nedojde opět ke změně). Zeměpis není ve skupině tzv. stěžejních předmětů a nemyslím si, že byste se jej naučili lépe prostřednictvím testů na známky. Já však od Vás nějaké známky potřebuji, abyste na vysvědčení neměli prázdno (jak v hlavě, tak na papíře). Proto Vám chci tímto projektem umožnit, abyste školní látku do hlav načerpali opět trošku jinak. Celkem nedávno jsme pracovali ve skupinách na projektech, kde měl každý svoji roli ve skupině - tady už jste předvedli světu i sami sobě svůj způsob uvažování, míru ochoty ke spolupráci a aktivitu (příp. lenost) ;)

Tentokrát je to o trošku složitější v tom, že to někteří nemohou nechat na tom nejaktivnějším z teamu, ale musí si udělat svůj vlastní projekt. Ovšem zase je to o hodně jednodušší v tom, že už máte nějakou zkušenost (zejména ti, kteří se na to nevyprdli) a nebude to tedy pro Vás žádná těžká práce. Navíc se můžete zeptat těch, kteří zpracovali nejlepší práce - inspirace na Jůtůb kanálu.

Potřebuji od Vás následující:

- Délka videa opět cca 5 min (max 5:30), formáty: AVI, MOV, WMV, MP4; Datum odevzdání: 5.6.2020

- Přečíst učebnici až do konce (doporučuji číst tzv. "pomodoro technikou" = 25 min soustředěného čtení a 5-10 min pauza; telefon ideálně nechte po tuto dobu v jiné místnosti)

- Chci, abyste vycházeli pouze z nejdůležitějších informací, které máte v učebnici a svém sešitě (nikoli z wikipedie) => nevymýšlíte jaké použijete informace, protože v učebnici (klasické i elektronické) jsou veškerá data, která potřebujete.

- Vymýšlíte tedy nikoli obsah, ale pouze formát, který je pro Vás přirozený = můžete natočit sebe, jak to umíte celé nazpaměť; můžete nafotit a popsat Vaše vlastní kresby; můžete to celé nějak zahrát - třeba pantomimou s titulky; můžete použít materiál z těch nejlepších dokumentů, které znáte; můžete cokoli... jen prosím o slušnost a to, abyste nepřesvědčovali sami sebe nebo se vzájemně neujišťovali o tom, že: "to nejde", "to nezvládnu", "to je k ničemu" nebo dokonce "na h...." - tyto tzv. automatické negativní myšlenky nikomu, nikdy a k ničemu dobrému nepomohly.

- Tento projekt má opět funkci "nutitele" (to je něco jako učitel) - aby Vás přiměl si zopakovat (upevnit v paměti) to, co už byste měli umět a abyste mohli látku jednoduše a bez dlouhého hledání vyvolat kdykoli budete potřebovat, třeba při jízdě šalinó - good luck!!!

Hodnocení: výsledná známka je průměrem z bodů níže:

1. Odevzdáno / NEodevzdáno ve stanoveném termínu? -- ANO = 1; NE = 5

2. Projekt řešen a zpracován dle zadání? -- ANO = 1; Částečně = 3; Vůbec NE = 5

3. Celkové zpracování (vyvinuté úsilí a snaha o co nejlepší výsledek; může Ti posloužit se naučit a rychle zopakovat, kreativita...) -- SUPER = 1; HNŮJ = 3

... Nejlepší odevzdané práce budou zařazeny do SOUTĚŽE o "Geografickou bestii" Novoměstské

(věřím, že se podaří získat skvělé partnery pro hodnotné ceny nejlepším projektům, abychom motivovali i ty studenty, kteří upřednostňují materiální stimul před hodnotou vzdělání)

 

PS: na obrázku je několik možností, kdybyste šli do obchodu a neměli u sebe roušku  smile